Prehrana 7 - Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva (školska godina 2022. – 2023.)

Autor: Miljenka Bujas, 16. 12. 2022.

Grad Šibenik je putem natječaja „Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva (školska godina 2022. – 2023.)“ osigurao sredstva za financiranje školske prehrane (marende) za maksimalno 852 učenika, a škola Fausta Vrančića je jedan od 9 partnera u provedbi.

Ukupna vrijednosti projekta je 999.081,83 kn, a sredstava su osigurana iz Fonda Europske pomoći za najpotrebitije (FEAD) u okviru Operativnog programa za hranu i/ili osnovnu materijalnu pomoć za razdoblje 2014. – 2020. 85% tog iznosa osigurala je Europska unija, a 15% državni proračun Republike Hrvatske.

Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava sklopljen je za školsku godinu 2022. – 2023., odnosno na 10 kalendarskih mjeseci.

Cilj projekta je pružanje nefinancijske pomoći u vidu podjele obroka u osnovnim školama pripadnicima ciljane skupine, odnosno djeci iz obitelji u siromaštvu ili riziku od siromaštva. Pripadnost ciljanoj skupini dokazuje se temeljem ostvarivanja prava na doplatak za djecu za 2022. godinu, odnosno u iznimnim slučajevima temeljem mišljenja stručne službe pojedine škole ili dokazom o statusu osobe pod privremenom zaštitom za djecu prognanu iz Ukrajine (maksimalno 15% u odnosu na glavni kriterij).

Kao što i ime projekta govori, ovo je čak 7 projekt u nizu kojim se iz sredstava FEAD-a i državnog proračuna osigurava školska prehrana za najugroženije skupine djece u osnovnim školama Grada Šibenika.

Priloženi dokumenti:
Prehrana_7_plakat.pdf (6.69 MB)