OBAVIJEST UČENICIMA

Autor: Viktorija Lokas, 21. 7. 2020.

Poštovani roditelji učenika 8. razreda,

lista odabranih programa obrazovanja zaključava se svim kandidatima sutra, 22. srpnja u 12.00 sati.

Zaključavanjem liste prioriteta bit će omogućen i ispis prijavnica

Prijavnica je obrazac koji sadrži konačnu listu prijavljenih obrazovnih programa, poredanih po prioritetima, a dostavlja se razredniku u osnovnoj školi koju učenik pohađa.

Učenik može sam dohvatiti prijavnicu sa svog sučelja iz sustava NISpuSŠ.

Nakon što su učenik i roditelj/skrbnik ispisali i vlastoručno potpisali prijavnicu, prijavnica se može dostaviti razredniku osobno ili elektroničkim putem (fotografirana ili skenirana).

Ako učenik nema mogućnost ispisati prijavnicu s prioritetnim programima obrazovanja, učenik i roditelj/skrbnik mogu je digitalno potpisati te dostaviti razredniku elektroničkim putem.

Ako učenik i roditelj/skrbnik nemaju mogućnost ispisati popunjenu prijavnicu i nemaju digitalni potpis, popunjenu prijavnicu može ispisati razrednik, a učenik i roditelj/skrbnik dolaze osobno u školu i vlastoručno potpisuju prijavnicu.

Važno:

Prijavnicu vlastoručno ili digitalno potpisuju roditelj/skrbnik i učenik čime potvrđuju listu prioriteta odnosno odabir kandidata.

Potpisanu prijavnicu elektroničkim putem može dostaviti samo roditelj/skrbnik i to, u pravilu, s elektroničke adrese koja je navedena za kontakt roditelja/skrbnika.

Podsjećamo:

Potpisivanje prijavnice s listom prioriteta ne jamči da će se kandidat i upisati na onaj izbor na kojemu je stekao pravo upisa u trenutku zaključavanja odabira, odnosno ispisivanja prijavnice, već predstavlja njegovu konačnu odluku o poretku prijavljenih programa obrazovanja.

Razrednik potvrđuje potpisanu prijavnicu učenika u sustavu NISpuSŠ.

25. srpnja, objavom konačnih ljestvica poretka, kandidati stječu pravo upisa u program obrazovanja najvišega prioriteta u kojemu se nalaze u sklopu upisne kvote. Konačne ljestvice poretka više se ne mijenjaju. Kandidat svoj upis potvrđuje vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika na upisnici dostupnoj na mrežnoj stranici NISpuSŠ-a (www.upisi.hr), koju je dužan dostaviti u srednju školu u kojoj je ostvario pravo upisa do roka navedenoga u Kalendaru. Upisnica je obrazac koji sadrži osnovne informacije o obrazovnom programu ili programima u koje je kandidat stekao pravo upisa. Nakon što kandidat potvrdi svoj upis vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika na upisnici i dostavi je srednjoj školi zajedno s ostalom potrebnom dokumentacijom sukladno poglavlju Kalendar, kandidat je upisan u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021.

Za bilo koje nejasnoće ili upite obratite se razrednicima svoje djece ili stručnoj službi na strucnasluzbafvmail.com

RASPORED ZVONJENJA

JUTARNJA SMJENA