POZNAJEM LI SVOJ GRAD

Autor: Administrator , 11. 5. 2016.

Pozivu Grada Šibenika svim gradskim ustanovama, udrugama, društvima, da svojim programima doprinesu proslavi, odazvala se i naša škola te u suradnji s Katoličkom osnovnom školom organizirala kviz znanja za učenike trećih razreda pod nazivom „Poznajem li svoj grad?“.

Učenici naše škole su se uz pomoć svojih učiteljica Katarine Krnčević i Slavice Bračić pripremali za kviz i naučili puno o našem gradu, njegovoj prošlosti i sadašnjosti, te upoznali gradske ulice, trgove, sakralne i kulturne objekte, njihove nazive i mnoge druge zanimljivosti bitne i specifične za Šibenik.

Kviz znanja “Poznajem li svoj grad?” održan je 9. svibnja 2016., pod pokroviteljstvom Grada Šibenika, u suradnji s Gradskom knjižnicom “Juraj Šižgorić” koja nam je velikodušno ustupila svoju multimedijalnu dvoranu sa svom informatičkom opremom i ljudskom podrškom.

Kao što je već spomenuto, u kvizu su sudjelovali učenici trećih razreda Katoličke osnovne škole i Osnovne škole Fausta Vrančića Šibenik, u grupama po 6 učenika.

Za našu školu natjecali su se učenici 3. A razrednog odjela, Vice Baranović, Lola Martinović, Filip Sarlija i 3. B razrednog odjela, Vittorio Kulušić, Janja Perković i Ivan Stošić.

Kviz se sastojao od četiri dijela prema tipu pitanja (višestrukog odabira, točno/netočno, nadopuni tvrdnju i prepoznaj što prikazuje fotografija).

Učenici obiju škola pokazali su zavidno znanje točno odgovorivši na gotovo sva postavljena pitanja.

Samo jedan netočan odgovor svake ekipe, od ukupno 50 postavljenih pitanja bio je motiv i ravnateljicama škola, s. Mandice Starčević i Snježani Ćaleta da uz njihovu financijsku podršku, i donaciju g. Ante Mihaljevića, vlasnika poznate šibenske pizzerije Forum svi učenici koji su sudjelovali budu nagrađeni pizzom, a osigurani su i slatkiši za sve učenike trećih razreda obiju škola.

Obje su škole dobile priznanja za pobjedu na kvizu, s već prepoznatljivim logotipom 950. obljetnice koji je školama na korištenje za ovu manifestaciju ustupio Grad.

Zahvaljujemo svim sudionicima kviza, učenicima, učiteljicama, ravnateljicama škola, pedagoginjama, Gradskoj knjižnici Jurja Šižgorića, Pizzeriji Forum i Gradu Šibeniku, bez čijeg se angažmana, truda i pomoći kviz ne bi mogao održati.

Nadamo se da se vidimo i dogodine!

Miljenka Bujas, prof. – stručni suradnik pedagog

RASPORED ZVONJENJA