OBAVIJEST O UPISU DJECE U 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

Autor: Lucija Živković, 31. 1. 2024.

Poštovani roditelji i skrbnici,

Upravni odjel za prosvjetu, znanost, kulturu, sport i nove tehnologije donio je na razini županije odluku da se upisi djece u prvi razred osnovne škole za školsku 2024./2025. godinu provode elektroničkim putem, korištenjem Nacionalnog informacijskog sustava upisa u osnovne škole. Prijavu za upis svog djeteta u 1. razred roditelji će moći podnijeti preko poveznice  https://osnovne.e-upisi.hr/  22. veljače 2024...

U sustav se ulazi preko portala e-Građani.

U sustavu će roditeljima biti vidljivi opći podaci o djetetu te škola kojoj dijete pripada po upisnom području. Roditelji će odmah po prijavi odabrati izborne predmete te će moći izraziti želju za upis u drugu školu od one kojoj dijete pripada, ako imaju razloga za to.

Roditelji koji nisu registrirani u sustavu e-Građani moraju se osobno javiti školi kojoj pripadaju prema upisnom području u dolje navedenim terminima (ponijeti domovnicu ili rodni list djeteta na uvid zbog traženih podataka u aplikaciji).

ROKOVI ZA UPIS:

- za djecu s utvrđenim teškoćama - od 1.2.2024. do 31.3.2024.

- za redovne upise - od 22.2.2024. do 31.3.2024.

- za prijevremeni upis i privremeno oslobađanje od upisa u 1. razred osnovne škole - od 22.2.2024. do 31.3.2024.

NAPOMENA: informacije o terminima laboratorijskih pretraga, liječničkih pregleda i testiranja u školi bit će objavljene na web stranici škole.

Podršku i pomoć u procesu upisa možete dobiti u stručnoj službi škole, na mail strucnasluzbafv@mail.com ili na telefone 022 212 637

Povjerenstvo za upis u prvi razred OŠ Fausta Vrančića Šibenik