Projekt o šibenskim vješticama, Mrni i Dobri

Autor: Miljenka Bujas, 15. 12. 2023.

Učenici naše škole pripremaju projekt o šibenskim vješticama, Mrni i Dobri. Natječaj Centra izvrsnosti Splitsko – dalmatinske županije “Priče moga kraja“ koji se odnosi na prenošenje i upoznavanje šire javnosti s legendama i tradicijskim pričama nekog kraja, učinio nam se kao odlična prilika za popularizaciju ove priče iz povijesti Šibenika.  U projektu sudjeluju učenici 8.B razrednog odjela, uz vodstvo knjižničara Božidara Bilušića i pedagoginje Miljenke Bujas.

Smatramo kako škola mora, u suradnji s lokalnom zajednicom, biti sredina koja njeguje i čuva svoje naslijeđe, a baština nam je često inspiracija u radu s učenicima. O šibenskim vješticama postoji pisani izvor te će nam on biti okosnica našeg rada i inspiracija za realizaciju projekta. Kao uvod u projekt odabrali smo šetnju „Šibenske legende“ uz stručno vođenje gđe. Zlatke Rodin.“  GALERIJA

Centar izvrsnosti Splitsko – dalmatinske županije program „Čuvari baštine“ provodi u suradnji sa školama kroz različite aktivnosti i projekte. Ovaj je program namijenjen potencijalno darovitim učenicima i onima koji su zainteresirani za projektnu nastavu i istraživačko učenje. Projekti koji se provode pridonose izgradnji osobnoga, kulturnoga i zavičajnog identiteta te utječu na razvoj svijesti o potrebi očuvanja prirodne i kulturne zavičajne baštine.

Podsjetimo, ista ekipa je prije dvije godine osvojila drugu nagradu stručnog žirija sa svojim projektom „Marenda s Faustom“. Film „Marenda s Faustom“ pogledajte ovdje https://www.youtube.com/watch?v=i8r4AcRAX90