Dan škole Fausta Vrančića

Autor: Viktorija Lokas, 22. 6. 2020.

Sretan nam Dan škole!
Škola nije samo zgrada, školu ne čine njezini zidovi, nije to ni redovna nastava niti školski program koji se mora savladati. Školu čine ljudi, naši učenici i naši nastavnici, ravnateljica, pedagogica i psihologica, knjižničarka, kuharica, naše čistačice i naš domar. Školu činimo svi mi koji se u njoj susrećemo i koji, u ovom vremenu krize, jedni drugima nedostajemo. Škola je mjesto susreta i kao takva nam je ove godine 'ukradena'…. Da, nastava se održala – zahvaljujući iznimnom naporu učitelja, učenika i roditelja… Ali, škola nije samo nastava. Školu čine sve one dobre prilike i razne neprilike u koje upadamo družeći se jedni s drugima. A to životu daje okus i boju… Zajedništvo! Kad je teško, zajedništvo (čitaj- prijateljstvo, ljubav, suradnja, strpljenje, dobrota, humor, zabava…..) i učeniku i nastavniku ujutro daje snagu da ustane. Na Dan škole objavljujemo svoje #ostanidoma radove. Iako odvojeni, nismo bili sami. Mi smo faustovci. Faust (jezikoslovac, političar, biskup, samouk u tehničkim naukama) je osmislio 56 inovativnih nacrta radi lakšeg rada i kvalitetnijeg života puka… Tako i mi, da lakše podnesemo odvojenost, kreiramo online proslavu Dana škole u velikoj nadi da ćemo sljedeće školske godine održati pravu i živu proslavu… Da ponovimo… Dragi faustovci, sretan nam Dan škole! Ljubica Avdagić, prof.

U nastavku vam donosimo poveznicu našeg virtualnog Dana škole. https://osfaustavrancica.padlet.org/lucijazivkovic3/74g19lc2jv6lno9m Šifra: Faust