Autor: Viktorija Lokas, 17. 6. 2021.

Dragi naši učenici, roditelji i djelatnici OŠ Fausta Vrančića Šibenik,

danas je zadnji nastavni dan školske godine 2020./2021. Proletio je prebrzo uz gorak okus Covida-19. U rujnu, prošle godine, smo bili spremni i radosno smo krenuli u novu školsku avanturu misleći da će uz pridržavanje epidemioloških mjera bit sve dobro. Postigli smo zavidan  uspjeh jer smo I. polugodište završili provodeći u cijelosti nastavu u školi, a ne od kuće.

II. polugodište vratilo nas je nekoliko puta u prošlogodišnju situaciju i nastava na daljinu nam je postala normala. Google Classroom nam je postala učionica, video konferencija mogućnost prijenosa znanja, odgovaranja i pisanja ispita, stream mogućnost međusobne komunikacije. Sve smo to uspješno prebrodili, ojačali smo, odrasli, poželjeli se škole u živo i zajedno, oči u oči, došli do samoga kraja.

Uspjeli smo! Na daljinu su naši učenici bili sudionici općinskog i županijskog LiDraNa, raznih natjecanja na kojima su pokazali svoje znanje i sav trud njih samih i požrtvovnost svojih mentora. Zajedno smo uspjeli izdržati stegu, red pri odlasku na školsko dvorište i veliki odmor, bili smo strpljivi pri ulasku i izlasku u školu, a i maske su postale dio nas.

Danas je i Dan škole. Po drugi put ga obilježavamo na daljinu. Koliko god nam nedostaje priredba u Šibenskom kazalištu, toliko sam ponosna jer smo u mogućnosti svoju kreativnost, umijeće, ljubav prema  umjetnosti iskazati i na drugačiji način. Stara izreka veli: „Što nas ne ubije, ojača nas!“ Radujem se danu kada ćemo napraviti pravi tulum svi zajedno od najmanjeg do najvećeg, od učenika do ravnateljice. Tada ćemo svi zajedno se smijati, pjevati, plesati, grliti se i proslaviti naš Dan škole u radosti i miru.

U ime svih djelatnika OŠ Fausta Vrančića Šibenik, vama dragi učenici i roditelji, od srca želim uspješan završetak nastavne godine 2020./2021., našim osmašima upis u željene srednje škole te svima nama sretan i radostan Dan škole!

Vaša učiteljica, Viktorija Lokas, prof.

U nastavku vam donosimo poveznicu našeg virtualnog Dana škole.

Napravilo se pomoću platforme Padlet