OBAVIJEST ZA RODITELJE

Autor: Viktorija Lokas, 14. 10. 2020.

“Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva (školska godina 2020. – 2021.)”

Fond europske pomoći za najpotrebitije (FEAD)

Poštovani roditelji,

natječaj za osiguravanje školske prehrane djeci u riziku od siromaštva je objavljen,  te treba u što skorijem roku, tj. zaključno sa četvrtkom 22.10.2020., prikupiti prijave.

Nije se mijenjao osnovni kriterij – dječji doplatak, dok je dodatni kriterij samo mišljenje stručne službe škole (jednoroditeljske obitelji ove godine nisu).

Dokazna dokumentacija ne treba za svako dijete posebno već roditelji više djece mogu dostaviti samo jedan primjerak potvrde, rješenja i sl.

Obvezni kriterij za sudjelovanje u projektu je:

1. Djeca iz obitelji koje su korisnice prava na doplatak za djecu

Dokumenti kojima se dokazuje ovaj kriterij su:

• Važeće rješenje HZMO-a o priznavanju prava na doplatak za djecu
  • Važeće rješenje o priznavanju prava na doplatak za djecu izdano od strane nadležne inozemne institucije i pisana izjava korisnika doplatka da ukupni dohodak ostvaren u prethodnoj kalendarskoj godini po članu kućanstva mjesečno ne prelazi 70 % proračunske osnovice, odnosno ne prelazi iznos od 2.328,20 kuna
  • Potvrda HZMO-a o isplaćenom doplatku za djecu
  • Uvjerenje HZMO-a o priznatom pravu na doplatak za djecu
  • Potvrda o visini dohotka i primitka Porezne uprave iz koje je vidljiva isplata dječjeg doplatka

Dodatni kriterij prema kojem se može uključiti maksimalno 10% od ukupnog broja djece za sudjelovanje u projektu je:

1. Djeca iz obitelji u riziku od siromaštva, koja se po procjeni djelatnika škole ili centra za socijalnu skrb, nalaze u nepovoljnim osobnim, socijalnim i materijalnim okolnostima, a razlog nije činjenica da su iz jednoroditeljskih obitelji

Dokumenti kojima se dokazuje ovaj kriterij su:

• Mišljenje/Izjava školskog pedagoga, učitelja, ravnatelja škole, socijalnog radnika ili druge stručne osobe upućene u nepovoljne životne prilike učenika

Molimo sve roditelje/zakonske skrbnike/posvojitelje/udomitelje čija djeca ostvaruju pravo na financiranje školske po navedenim kriterijima da ispune obrazac izjave/prijave (ispunjava se za svako dijete posebno) te ga zajedno sa dokaznom dokumentacijom dostave stručnoj službi škole zaključno sa 22.10.2020. godine, četvrtak.

Zakašnjela dokumentacija neće se uzimati u obzir.

Roditelji koji nemaju mogućnosti isprintati Izjavu, mogu istu preuzeti na ulazu u školu.

Za sva pitanja ili nedoumice, možete se obratiti razredniku vašeg djeteta ili pedagoginji na broj 022/212 637 ili na e-mail: strucnasluzba@gmail.com.

IZJAVA I PRIJAVA RODITELJA