RIJEČ RAVNATELJICE

Autor: Viktorija Lokas, 2. 9. 2020.

Dragi naši učenici,poštovani roditelji!

Na početku smo nove školske godine u kojoj smo još uvijek obuhvaćeni epidemiološkim mjerama koje će nam uvelike utjecati na svakodnevni život i rad u školi. Mjera se moramo pridržavati,no isto tako i nastava mora ići dalje, zasad u školskim klupama,što je najdraže i učenicima i učiteljima. Unatoč mjerama,sigurni smo da ćemo zajedno ostvariti sve zadane ishode u nastavi, te da nas posebni uvjeti neće spriječiti da
se osjećamo sigurni i sretni u našoj Školi koja je uvijek bila drugi dom i učenicima i učiteljima.

Vaša ravnateljica:
Snježana Ćaleta,prof.

NAJVAŽNIJE INFORMACIJE U SVEZI POČETKA NASTAVE:

Nastava počinje u ponedjeljak,7.9.

B smjena će imati nastavu od 8.00-9.00 sati
A smjena će imati nastavu od 14.00-15.00 sati

Autobus za prijevoz učenika putnika tog dana će biti osiguran,uz
poseban red vožnje za jutarnju i poslijepodnevnu smjenu.
Jutarnja smjena:polazak iz Rasline u 7.20,povratak u 9.30
Poslijepodnevna smjena:polazak iz Rasline u 13.20,povratak u 15.30. Učenici će 1.dana nastave imati samo Sat razrednika uz podjelu rasporeda sati.

PRVI DAN ŠKOLE ZA UČENIKE PRVOG RAZREDA:

1.B RAZRED ĆE IMATI RODITELJSKI SASTANAK S UČITELJICOM MELITOM KOVIĆ U 9.00 SATI,U PRIZEMLJU ŠKOLE,U ŠKOLSKOJ SPORTSKOJ DVORANI

1.A RAZRED ĆE IMATI RODITELJSKI SASTANAK S UČITELJICOM SMILJOM RAMADŽA U 10,30 SATI,U PRIZEMLJU ŠKOLE,U ŠKOLSKOJ SPORTSKOJ DVORANI.

UČENICI DOLAZE U PRATNJI SAMO JEDNOG RODITELJA KOJI PRI ULASKU U PROSTOR ŠKOLE MORA IMATI ZAŠTITNU MASKU NA LICU.DJECA OD 1.-4-RAZREDA NEMAJU OBVEZU NOŠENJA MASKI ZA VRIJEME BORAVKA U ŠKOLI.

UČENICI OD 5.-8.RAZREDA moraju nositi maske pri ulasku u školu,isto tako pri odlasku u sanitarne prostorije za vrijeme malog odmora,te pri dolasku do učionice. Za vrijeme održavanja nastave, učenici i učitelji ne nose masku jer smo rasporedom klupa u učionici osigurali propisani razmak od 1,5 m.

RASPORED ULASKA U ŠKOLU

Učenici
 od 5.-8.razreda počinju s nastavom u 8.00 odnosno 14.00 sati te cijelo vrijeme trajanja nastave borave u istoj učionici.U prostor škole svakodnevno ulaze na glavni ulaz, uključujući i prvi dan nastave.

Učenici od 1-4.razreda svakodnevno ulaze na sporedan ulaz,u pratnji učiteljice, uključujući i prvi dan nastave.Svako razredno odjeljenje ima zasebnu sanitarnu prostoriju te mali odmor u različito vrijeme kako bi se izbjegli kontakti s učenicima drugih razrednih odjeljenja u smjeni.

SAT ULASKA U ŠKOLU ZA UČENIKE OD 1.-4.RAZREDA UKLJUĆUJUĆI I PRVI DAN NASTAVE (ovisno o smjeni):

B smjena

4.a razred u 7.45-jutarnja smjena/13.45-poslijepodnevna smjena
1.b razred u 8.00-jutarnja smjena/14.00-poslijepodnevna smjena
2.b razred u 8.15-jutarnja smjena/14.15-poslijepodnevna smjena

A smjena
3.a razred u 7.45-jutarnja smjena/13.45-poslijepodnevna smjena
1.a razred u 8.00-jutarnja smjena/14.00-poslijepodnevna smjena
2.a razred u 8.15-jutarnja smjena/14.15-poslijepodnevna smjena

PODJELA UDŽBENIKA ĆE BITI U UTORAK,8.9.SVAKI UČENIK ĆE PREUZETI SVOJ KOMPLET UDŽBENIKA,STOGA SVI UČENICI TREBAJU PONIJETI ŠKOLSKE TORBE TOG DANA.

ŠKOLSKA UŽINA(MARENDA)

Predviđeno je da se s korištenjem školske užine počne od 14.9.
Učenici koji ne žele pretplatu na školsku užinu trebaju ponijeti užinu od kuće, ili je kupiti pri dolasku u školu, jer je predviđeno DA ZA VRIJEME VELIKOG ODMORA UČENICI NE SMIJU NAPUŠTATI PROSTOR ŠKOLE, ŠTOVIŠE, MORAJU OSTATI U UČIONICI da bi se što više izbjegao kontakt s drugim učenicima.

POPIS UČENIKA 1. I 5. RAZREDA

Popis učenika 1. A, 1. B, 5. A I 5. B nalazi se na oglasnoj ploči u prizemlju škole jer Zakon o zaštiti osobnih podataka ne predviđa javnu objavu imena i prezimena učenika.