Lucija Zmijanović, učenica 8.a razreda, sudjeluje na CARNET-ovoj konferenciji – CUC20 - Mreža ideja

Autor: Administrator , 22. 11. 2018.

Svečano je otvorena 20. CARNET-ova konferencija CUC 20: Mreža ideja, 21. studenoga u hotelskom naselju Solaris. Glavne teme konferencije su „Kompetencije za novo doba““, „Učimo li za život?“, „Inovacije“, „Istraživanja u obrazovanju“ i „Ususret digitalnom društvu“, obrađene kroz više od 180 radova prezentiranih kroz stručne i znanstvene radove, interaktivna izlaganja, radionice, te posebna događanja poput strateškog foruma i okruglih stolova.

Učenica 8a razreda Lucija Zmijanović sudjelovala je u interaktivnom izlaganju 'Škola u bolnici' unutar tematske cjeline 'Učimo li za život?' autorica profesorice matematike Anete Jozić Bolčević i razredne nastave Kristine Lozančić, koje održavaju nastavu u Dječjoj bolnici Srebrnjak u Zagrebu. Istaknule su kako svi učitelji zajedno u sklopu akcije “za osmjeh djeteta u bolnici“ sudjeluju u poboljšanju humanizacije bolničkog liječenja i holističkom pristupu djetetu. Spomenom na međunarodni dan dječjih prava koji se obilježava 20. studenog, pozvale su Luciju da izloži svoja iskustva Škole u bolnici i pročita nekoliko svojih pjesama. Lucija je pak kazala kako joj se prvotno ideja o školi nije baš svidjela, jer je bolnicu zamislila kao mjesto gdje se treba dobro odmoriti. Ali, kako joj je ponuđena škola na to je izvrsno reagirala i pohađala svaki joj ponuđeni sadržaj. Pročitala je naslovnu pjesmu Škola na meniju iz svoje druge zbirke, te novu pjesmu GMO mama koja će se naći u trećoj knjizi Cvijet koji ne vene, koju ilustrira i priprema za objavu.

GMO mama

Novi nadimak

Suvremen i moderan

Veoma inovativan